1984 Romanı

Geçmişten günümüze insanlar bazı kesimler tarafından sürekli kandırıldı. Birçok dayatma insanlara yutturuldu. Bu yapılırken her zaman için belli başlı yöntemler kullanıldı. Normalde kabul edilemeyen ancak farklı yollarda hiçbir şey olmamış gibi insanlara yutturulan şeyler her dönem meydana geldi. Oluşturduğu gelecek senaryosunuz bizlere sunan George Orwel 1984 adlı eserinde oldukça dikkat çekici bir konuya parmak basıyor.

Yıllardan beri okunan ve hiçbir dönem popülerliğini yitirmeyen bu eser yine en çok satanlar listesinin başında yer alıyor. Gerçek hayata dair her şeyi anlatan George Orwel bunu yaparken her ne kadar ütopik simgeler kullansa da birçok noktada ürettikleri gerçek hayatın ta kendisi. İnsanlara unutturulan ve yutturulan şeyler çoğu kez ideolojiler ve bencil görüşlerden başkası değil.

1984

1984

1984 ile Yeniden Bakın

Yeni bir bakış açısı geliştirecek olan 1984 farklı olduğu kadar hayatın içinden olan bir eser. Günümüzde de yaşanan birçok olay aslında bu kitap içerisinde bahsedilenler ile özdeşleşiyor. Daha doğru düşünce sistemlerini benimsemek istiyorsanız mutlaka okumanız gereken bir eser.

Yaşananları daha yakından incelemek, olanları biraz olsun irdelemek ve anlamak istiyorsanız yazar tarafından sunulan bu müthiş senaryoyu okuyabilir, konu hakkında ortaya çıkanları birde kendi düşünceleriniz ile irdeleyebilirsiniz. Aradığınızdan daha çoğunu bulabileceğiniz bu eser her zaman olduğu gibi son günlerinde en çok tercih edilenleri listesinde ilk sırada yer alıyor.

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*