Annemde Üç Gün

Sürekli ertelenenlerin hikâyesidir bizlere anlatılan. O hayatların, varoluşların ve ertelenenlerin hikâyesidir, bizlerin okudukları. Yazar, eserini kaleme alırken, bu gel gitleri yaşar ve bu durum, inanılmaz bir konunun da anahtarı olur. Belirsizliktir o anahtar, sürekli bazı işleri ertelemektir. Bu tablo, o kadar ilgi çekici olur ki, okur sever bu etkiden kurtulamaz ve eserin yarattığı dünyaya müdahil olur. Yazar François Weyergans tarafından kaleme alınan eser, olacakları, olmayacakları ve hayatta yapılan ertelemeleri bizlere anlatmaktadır.

Yazarın Annemde Üç Gün adını verdiği bu eser, yazılacak bir romanın, sürekli ertelenmesi ile ortaya çıkan durumlar ve bu durumlara bağlı hayat içerisinde yaşanan dalgalanmaları konu almaktadır. Yazmaktan çok yazamamanın, yapmaktan çok yapamamanın hikâyesinin anlatıldığı bu eser, kendi içerisinde oluştuğu çelişkiler yumağı ile başarıya ulaşmıştır.

Annemde Üç Gün

Annemde Üç Gün

Farklı Bir Macera Annemde Üç Gün

François Weyergans, çelişkiler üzerine kurduğu bu romanında, kahramanının sürekli ertelediği işleri, yazmak ile yazamamak arasında kaldığı durumları, en ince ayrıntısına kadar okurlarına aktarmıştır. Yaşanan bu duruma bağlı olarak eser, beklediğinden fazla bir ilgi görmüş ve başarıyı yakalamıştır. Konusu itibari ile özgün bir eser olma özelliğine sahip olan bu eser, seçkin kitaplar kategorisi olan top 100 kategorisinde,  kendisine yer bulmayı başarmıştır.

Annemde Üç Gün, gerek konusu, gerekse de anlatımı ile her şeyden farklı bir noktada bulunmaktadır. Bu farkı yaşamak ve hayatınıza dair atladığınız noktaları yakalamak için, mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

 

3 Yorum

  1. masal dün diyor:

    Annem de Üç Gelin… Akıcı ve sade bir dille yazılmış.Okunması gereken kitaplardan birisi.Okurken sıkılmayacak aksine keyif alabileceğiniz bir kitap.Herkesin okumasını tavsiye ederim.

  2. nerin diyor:

    Annem de Üç Gelin… Akıcı ve sade bir dille yazılmış.Okunması gereken kitaplardan birisi.Okurken sıkılmayacak aksine keyif alabileceğiniz bir kitap.Herkesin okumasını tavsiye ederim.

  3. koray tuncay diyor:

    Hayata dair her şey mutluluklarımızı ertelemek bazen olumsuz şeylerle karşılaşmamıza neden olabiliyor gibi konuyu ele almış bir kitap akıcı bir anlatımı var .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*