Aşkın 7 Hali- Bişnev!

Türk edebiyatına tasavvuf ve İslam ışığında önemli eserleri ile katkıda bulunmuş başarılı yazar Sinan Yağmur tarafından kaleme alınmış olan Aşkın 7 Hali-Bişnev adlı kitap en çok satanlar kategorimiz altında yer almakta. İnsanın insan yüreğinde bıraktığı izleri tasavvuf ışığında irdelenmesi ekseninde kurgulanmış roman, yazarın bir önceki kitabının ardından okurları tarafından merakla beklenmekte.

İlahi aşk önceliğinde, peygamber aşkı, dost aşkı, divane aşk, masalsı aşk, beşeri aşk ve platonik aşk olarak sıralanmakta olan aşkın 7 hali, bireyin yaşam içinde farklı biçimlerde tezahür etmekte olan yoğun duyguları ifade etmekte. Kitabın ana kahramanlarından Cengiz ve Hace’nin birbirlerinin hayatlarına değme ve birbirlerinin yaşamını etkileme öyküsünün anlatıldığı roman, aşkla birlikte insanı gelişimi ve gerçekliğe ulaşması anlatılmakta.

Aşkın 7 Hali - Bişnev!

Aşkın 7 Hali – Bişnev!

Sevginin ve inancın gölgesinde bireyin içsel yolculuğu, arayışı ve mutluluğunun anlatıldığı öykünün içinde aşkın birbirinde farklı 7 halinin birbirleri ile kesişmesini anlatmakta. Özellikle tasavvufun güçlü isimlerini ve sıradan aşk hikayelerini kesiştiren başarılı yazar, aşkın kendi içindeki çelişkilerini ve muhteşem güzelliklerini okura aktarmakta. Günümüz Türkiye’sinde geçen hikayenin kahramanlarının yaşamları ve duyguları içinde hemen herkesin kendinden bir iz bulabileceği kitap, aynı zamanda bir çeşit kılavuz niteliğinde. Eğitimci geçmişinde etkisi ile öğreticiliği olan bir olaylar kurgusunda Aşkın 7 Hali-Bişnev adlı kitap, yazarın bir önceki kitabında yakaladığı başarı ile yarışmakta.

Yazar: Sinan Yağmur

Kitap: Aşkın 7 Hali- Bişnev!

ISBN: 6055107567

Sayfa Sayısı: 336

Yayın Yılı: 2014

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*