Ayı Eve Dönüyor

Bir kitap ismi, bu kadar gülümsememize neden olabilirdi. Konusu ise biraz ayıca gelebilir fakat kurgusu bakımından oldukça başarılı olan bu kitap, son dönemlerde tüm okuyucuların haklı sempatisini de üzerine topluyor.

Birkaç gün önce bir arkadaşımla Ayı eve dönüyor hakkında konuştuğum zaman onun kitabı büyük bir hayranlıkla okuduğunu ve bir anlamda Pi’nin Yaşamına benzettiğini söylemesi benim bir anda kitabı tekrardan okuma isteğimin oluşmasına neden oldu.

Genel olarak konusuna değinecek olursak, genetik zincirinde yer alan bir bozukluk barındıran Ayı’nın uzak akrabalarının (ki tamamı sirklerde büyümüş ve bütünüyle üstün yeteneklere sahip olmuşlardır) bütün özelliklerini barındırıyor olmaları ile de ön plana çıkmaktadır.

166774

Ayı Eve Dönüyorda Bulunanlar Bilinenler

Asırlar onların yeteneklerini bizim Ayımız üzerinde toplamış ve onun en samimi dostu olan Jones ile sokaklarda çalmasına neden olmuştur. Ayı Eve Dönüyor kapağında da konusu hakkında detaylı bilgi veren bir eserdir.

Konu ilerlerken deşifre olmaktan kaçınan ayı bir anda bunalarak bir jazz konserine çıkar ve bütün işleyiş bir anda değişir. Beğenilir hem de o kadar çok beğenilir ki bir anda kayıt stüdyoları ve diğer ünlülük alametleri önüne dökülüverir. Bu durumda farklı seçeneklerin ön plana çıkmasına neden olurken, bir anda hüzünlendirir çoğunlukla kahkaha attırır. Okuyan herkesin rahatlıkla sevdiklerine önerecekleri bir eser olarak Ayı Eve Dönüyor muhakkak okunması gereken bir başucu eseri olabilir.

 

1 Yorum

  1. güler tezcan diyor:

    Kitabı okuyarak gerçekten eğlendim diyebilirim. Sürükleyici bir kitap. Tavsiye ederim. :))

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*