Babasız Evler

Leo özellikle çocuk dünyaya geldikten sonra korkmaya başlamıştı. Görevinden ayrıldığı zaman çocuk bakımevine verilecekti. Babasız Evler size bir dramı anlatacaktır. Anne görevinden ayrıldığı zaman çocuk küçük olduğu için olayı anlamadan annesine kızmıştı. Karne verilmediği günlerdi artık. Karaborsa ve karne kalmadığı için herkes çalışmak zorundaydı.

Babasız Evler

Babasız Evler

Babasız Evler Yaşam Dramını Anlatır

Aileler savaşa sürüklenince yaşamlar değişir. Kadınların çoğunun kocası savaşta ölür ve eşleri ölünce çocuklar babasız kalır. Kadınlar her yerde çalışmak zorundadır. Babasız Evler bir mücadele yıllarını anlatır. Yaşamda birçok sıkıntıya göğüs geren kadınların hikâyesidir. Hayat onları zor bir yola sürükler ve yaşamlarında tek kalırlar.

Yazar olayları farklı kişilerden dinler. Heinrich Böll zamanında yaşanan ve babasız kalanların hikâyesidir. Olay gerçekleri göstermesi açısından çok beğenilmiştir. Yaşamın derin izleri ve çizgileri olayla birlikte yeni değerini alır. Anneler ve çocuklar kalmış bir değişik hayatın içerisinde bulmuşlardır kendilerini.

Yaşam içerisinde özellikle Heinrich Böll yaşantıların aynı şekilde belirlendiği bir dönemi anlatır. Annelerin çocuklarını büyütmek için verdikleri mücadele kitapta çok belirgin bir şekilde vurgulanır. Yaşam onlar için zor görünse de bir aileleri vardır. Ailenin de paraya ve işe ihtiyacı vardır. Kadınlar savaş yılları sonrası büyük çoğunluğu felakete gider. Çocuklar perişan kalmıştır. Yaşam eb güzel şekilde onlara farklı sunulur. Büyük beğeni kazanan kitabı sizler okurken zaman zaman gözyaşı dökeceksiniz. Hayatın gerçekleri ile sizler de yüzleşecek ve kitabın büyüsüne kapılacaksınız.

Yazar: Heinrich Böll

Kitap: Babasız Evler

Sayfa: 376

İstanbul, 2007

ISBN :  9789755106748

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*