Bazı Kadınlar

Düşünce dünyanızda olanları, kendi bakış açınıza uygun görüşleri ve bu görüşlerin belirli bir tutum içinde yayınlandığı eserler, bizleri koşulsuz bir şekilde içlerine çekmeyi başarırlar. Eserin bu denli güçlü olması, derleyici ve toparlayıcı etkilere sahip olmasında, yazarın rolü, elbette ki çok büyüktür. Eseri tamamen yönlendirmesi ile başarının mimari olan yazar, oluşturacağı diğer eserleri için de, önemli bir mihenk taşı oluşturmuştur. Alice Munro, kaleme aldığı bu eseri ile düşünce dünyalarınızın kodlarını çözmeyi hedefliyor.

Düşüncede Başyapıt Bazı Kadınlar

Bazı Kadınlar adını verdiği eserinde yazar, aklınızdan geçenleri adeta tek tek kelime kelime okuyarak sizler aktarmaktadır. Bu yönü ile çok özgün bir konumda olan eser, bu özelliği ile son derece başarılı olmuştur. Eser, bünyesinde bulundurduğu özgünlük kriteri ile kalıcılığı da tesis etmiş ve top 100 kategorisinde bulunan, seçkin kitapların arasına girmeye hak kazanmıştır.

Bazı Kadınlar

Bazı Kadınlar

Alice Munro, eserinde okuyucusuna verdiği hava ile adeta bir tarz yaratmıştır. Bu tarzı, onu diğer yazarlardan ayırmış ve farklı bir kategoride değerlendirilmesine olanak sağlamıştır. Anlatımında yer verdiği, sadelik içeren motifler ile yazar, başarıya ulaşmış ve okur sever kitlesini genişletmiştir.

Bazı Kadınlar, düşünce dünyanız içerisinde yer alan, şifreleri ve verileri çözebilecek kapasiteye ve donanıma sahiptir. Bu eseri okumaya başlayarak, farklı ve büyüleyici bir dünyanın içerisine doğru girmeye başladığınızı hissedeceksiniz. Düşünce dünyasında bir devrim niteliği taşıyan bu eseri, mutlaka okumalısınız.

 

1 Yorum

  1. ılgın coşar diyor:

    Sade anlatımın yanı sıra başarılı bir çalışma olmuş . Kadınların farklı yaşamları farklı tarzları ve farklı görüşlerin bir arada bulunması ile birlikte çok güzel bir eser olmuş tebrik ederim herkesin de farklı okumasını tavsiye ederim .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*