Cehennem

Top 100 kategorisinde yer alan ve okuyucunun çıkmasını heyecanla beklediği kitaplardan olan Cehennem yayınlandığı her ülkede en iyiler arasındaki yerini koruyor. İlginç konusu ve akıcı anlatımı sayesinde okuyucunun bir solukta okuyabileceği bir romandır. Daha kitap satışa sunulmadan sipariş alan kitaplar arasındadır.

Romanda Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Longdon adında bir profesörün başından vurularak bir hastane odasında gözlerini açmasıyla başlayan romanı tek solukta okuyacaksınız. Profesör nasıl vurulduğunu hastaneye nasıl geldiğini hiç hatırlamamaktadır. Camdan bakınca anladığı tek şey Floransa’da olduğunu anlar.  Tedavisi boyunca sürekli başı ağrıyan profesörün rüyalarında gördüğü kan kırmızı bir nehrin karşısında kendisine seslenen gümüş saçlı güzel bir kadın ve toprağa baş aşağı gömülü can çekişen insan bedenlerdir.

Cehennem ve Dan Brown

Cehennem

Cehennem

Şüphesiz ki son zamanların en çok okunan yazarlarından olan Dan Brown en çok tartışılan yazarlar listesinin en başında yer alıyor. Da Vinci Şifresi romanı ile tüm dikkatleri üzerine toplayan Dan Brown Cehennem kitabı ile de yine tüm tartışılacak. Son eseri olan cehennem romanı ile Hristiyan dünyasındaki İnferno yani cehennem kavramına el atıyor.

Dan Brown’un eserlerinin okuyucu tarafından çok beğenilmesinin nedenlerinden biri de hikâyelerin uzun araştırmalar sonrasında gerçeklerin su yüzüne çıkmasıdır. Dini öğelerin araştırılarak saklanan gizemlerin ortaya çıkması ile Dan Brown Vatikan tarafından çok fazla sevilmeyen bir yazardır.

 
Etiketler:

1 Yorum

  1. mustafa kazık diyor:

    Profesörün nasıl vurulduğunu anlatıyor. Olayların nasıl geliştiği ve neden vurulduğu hakkında enteresan şeyler ortaya çıkıyor. Okumanızı tavsiye ediyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*