Edebiyatın Ağır İşçisi Cevdet Kudret Anısına

Düşüncelerinden vazgeçmeyen ve bu yüzden hayatını zor şartlar altında geçiren Cevdet Kudret, her zaman bir zorlama ve sıkıntı içerisinde yaşadı. Düşüncelerin belli bir kalıba sokulmasından ve fikir değiştirmek amaçlı baskı yapılmasına son derece karşı olan Cevdet Kudret bir sürü insan tarafından eleştiriye maruz kalmıştır. Bu düşünceye sahip insanlara gerçekleri göstermenin tek yolunun yazmak olduğunu gören Cevdet Bey hemen hemen her yazı alanında eser vermiş, sesini ve düşüncelerini büyük bir kitleye duyurmuştur. Çünkü o edebiyatın ağır işçisiydi, birçok cefa çekti.

Onu 100.yılında anma zamanında doğum zamanını hatırlatmak amaçlı çıkarılan Edebiyatın Ağır İşçisi Cevdet Kudret kitabı onun hakkında bir nebze de olsa bizleri bilgilendirmeyi amaçlamış, onu ve görülerini bizlere anlatmaya çalışmıştır. Kendisi, ailesi, öğrencileri hakkında bizleri bilgilendirecek olan Edebiyatın Ağır İşçisi Cevdet Kudret kitabında yazar insanların ondan nasıl bahsettiğini göreceksiniz.

Edebiyatın Ağır İşçisi Cevdet Kudret Anısına

Edebiyatın Ağır İşçisi Cevdet Kudret Anısına

Edebiyatın Ağır İşçisi Cevdet Kudret Ve Hayatı

Hayatı boyunca hep alçak gönüllü olmayı tercih etmiş ve geri planda olan bir yaşam sürmüş Cevdet Kudret’i az da olsa tanıyacağız.   Adnan Özyalçıner tarafından düzenlenen ve basıma çıkarılan bu kitabı okurken Cevdet Kudreti az da olsa anlayacağız, görüşlerine hak vereceğiz. Bir grup yazar tarafından hazırlanan ve  Adnan Özyalçıner tarafından derlenen bu kitap bizlerin düşünce hayatında da iyi bir iz bırakacaktır. Bu kitabı http://www.babil.com/urunler/1376940/edebiyatin-agir-iscisi-cevdet-kudret-581807 adresinden satın alıp okumaya başlayabilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. ecrin tomal diyor:

    Edebiyat’ın temellerinde yatan gizli hazineleri ortaya çıkarmış Cevdet ‘in anısına harika bir eser olmuş Edebiyat tarihinin böyle güzel anlatılmasını gerçekten tebrik ederim .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*