Efsane

Tarih dönemi içerisinde aşk hikâyeleri ile her zaman gündemde kalan İskender Pala romanıyla farklı duyguları dile getirir. Barbaros Hayrettin Paşa ve güzel bir aşk dönemin dile getirir. Tarih ve güzel olaylar farklı dille sizlere anlatılır. Savaşları ve denizleri ele alarak büyük aşkı anlatır.

Efsane Tarihi Kitapların İçerisine Güzel Aşk Hikâyesini Katar

Müslüman bir kızın adı değiştirilerek öldürülmemesi için Beatrix konulur. Kız küçük yaşlarda iyi bir eğitim alır. İskender Pala gizemli aşkı gözler önüne romanında sergiler. Kral bakire kız sarayına isteyince köy yeri birden Beatrixi önerir. Rahip ve arkadaşları kızın kaçmasına yardım ederler.

Efsane

Efsane

Kız tek başına hayatı tanımaya başlar. Efsane birden onun gemiye binmesi ile başlayacaktır. Aşkına bilmeden gidiyor ve ne olacak bilmiyordur. Gemiye saldırı olduğu sırada kaçırılan kızlar kurtarılır. Bebeği kurtarmaya çalışan Beatrix elleri yanar ve köle olarak satılır. Satıldığı kilisede iyi eğitim alarak kendini rahibe olarak adar.

Güzel ve tarihi etkisi içerisinde harika bir aşkı da dile getiren Efsane romanı büyük beğeni kazanır. Dönem hikâyeleri ve gerçekliği anlatması kitabın her zaman beğenilerek okunmasını sağlar. Eleştirmenlerce tam not alan roman büyük okuyucu kitlesi tarafından sevilir. Yaşamın güzel bütünlüğü kitap içerisinde sunulur. Sizlerin de severek okuyacağınız bir roman olup sürükleyici oluşu elinizden düşürmemenizi sağlayacaktır. Akıcı anlatımı etkisi ile kitap büyük beğeni kazanmıştır.

Yazar: İskender Pala

Kitap: Efsane

Sayfa Sayısı. 465

 ISBN : 9786055107642

Yayın Yılı: 2014

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*