Elsa’nın Gözleri

Şiir hepimizin hayatında önemli bir yere sahiptir. Duygularımızı, sevgilerimizi, aşklarımızı, kederlerimizi, acılarımızı, ayrılıklarımızı ve hayata dair aslında her şeyimizi onun kollarında buluruz. Herkes gider bir gün ama o kalır yanımızda. O anlarımızda en sadık dostumuz olur bizim. Onunla, o duygularımız tercüman olur, onunla çıkarız aydınlıklara, onunla aşarız zorlukları ve onunla yaşarız bu hayatın keşmekeşliğini.

Elsa’nın Gözleri

Şiirin önemini ve değerini anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır. Anlamını yitirir ve zaman kaybı olur. Çünkü şiir anlatılmaz, sadece yaşanır. Yaşandığı ana tanıklık eder ve o anı değerli kılar, anlamlı kılar ve özelliğine özellik katar.

Elsa’nın Gözleri İle Aşk

Şiirin önemi arttıkça hayat içerisinde, buna can veren, hayat veren şairlerin de sayısında hatırı sayılır artışlar yaşanmıştır. Bu artışlar en çok şiir severlere yaramış, inanılmaz lezzetler ile karşılamışlardır.  Bu şairlerden biri de Louıs Aragondur. Şair Elsa’nın Gözleri adlı eseri ile şiir dünyasına yeni ve benzersiz bir soluk getirmiştir. Aşk şiirleri ve ikinci dünya savaşı atmosferini bire bir yansıtan eser, bir başyapıt niteliği taşımaktadır. Aragon’un Elsa’ya yazdığı aşk şiirleri ve ikinci dünya savaşı sonrası Fransa’nın işgaline faşizme karşı olan şiirlerde Elsa’nın Gözleri adlı eserde kendisine yer bulmuştur.

Şiir dünyamızın en yeni eseri olan bu yapıta sahip olmak için hemen hareket geçmelisiniz. İdefix internet sitesini kullanarak, yeni çıkanlar sekmesinden esere ulaşabilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. ekin koyucu diyor:

    Şiirler kimi insanlar için önemli bir hal alır ve önemli bir yere sahiptir. Sevgimizi hüznümüzü belki de sinirlerimizi ya da öfkemizi şiirlerle belli edebiliyoruz. Bunun yanı sıra şiirlerde en çok duygu edilen kavram aşktır. Şiirleri okumanızı tavsiye ederim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*