Ermenilerin Golgathası

Tarihimizde kahramanlık destanlarını konu alan eserler mevcuttur. Bu eserleri okuyarak, tarihin o karanlık dönemlerini aydınlatabilir, bilmediklerimizi öğrenebilir ve yeni bilgiler ışığı altında, farklı bir düşünce yapısına sahip olabiliriz. Bu düşünce yapısı ile yeni öğrendiklerimiz, harman olarak, bizim kültür seviyemizin de yükselmesine neden olur. 1915 olaylarını konu alan Ermenilerin Golgathası adlı eser, tarihin o acı hatıralarına doğru çıkılacak bir yolculuk özelliği taşımaktadır.

Acı Hatıralara Yolculuk Ermenilerin Golgathası

Ermenilerin Golgathası

Ermenilerin Golgathası

Asıl işi mimarlık olan ancak dine merak salması ile kendisini bir anda edebiyat dünyasında bulan Krikor Balakyan tarafından kaleme alınan bu eser, 1915 olaylarına karşı tutulan bir projektör görevi görüyor adeta. Bu eser ile yazar, bizleri tarihin o acı ve karanlık günleri götürüyor ve her şeyi yeniden düşünmemizi sağlıyor.

Ermenilerin Golgathası, ermeni cemaati tarafından da ilgi ile takip edilmiş ve o camia tarafından kabul görmüş bir eserdir. Bu eserin okutulması ve yayılması neticesinde, o gün yaşanan olaylara karşılık, yeni bir düşünce dünyası oluşmuş ve iki halk arasında, uzun yıllardır beklenen barış güvercinleri, uçurulmaya başlanmıştır.

Krikor Balakyan, esas görevi itibari ile mimar olmasına rağmen, bu olaylara ilgi duymuş ve karanlıkta bir şeylerin kalmaması için mücadele etmiştir. Bugün gelinen noktada bu eser, bazı noktaları aydınlatmış ve ihtiyacı gidermiştir. Eser, yeni çıkanlar kategorisinde yer almaktadır. Bu sayede bu eseri temin edebilir ve okuyabilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. mercan çeker diyor:

    Ermeniler hakkında pek çok bilgiler edindim. Enteresan şeyler var. İlgi çekici konular yer alıyor. 1 dk bile sıkılmadım okurken. Tavsiye ediyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*