Göçebe

Stephenie Meyer kaleminden çıkma fantastik bir bilim kurgu, Göçebe adlı roman. Aynı zamanda psikolojik bir gerilim, bununla beraber aşkın ve tutkunun da kendini gösterdiği harika bir romanla karşı karşıyayız.

37 dilde 40 milyondan fazla satan ‘’Alacakaranlık’’ serisinin yazarı bu kez bu romanda çift karakterli bir kişiliğe getirdiği farklı yorumla da dikkat çekiyor.

Okuyucuyu İçine Çeken Bir Roman Göçebe

Göçebe

Göçebe

Stephenie Meyer tam olarak yazma sanatının farklı düşüncelerini bünyesinde birleştirebilmiş bir yazar. Roman okudukça okuyucuyu içine çekerek hapsediyor. Adeta tutsak eden bir anlatım tarzıyla okuyucu büyüleyen fantastik bir roman.

Kitabın içeriğinden bahsetmek gerekirse kahramanımız Melanie’nin akıl almaz macerasını gözler önüne seriyor yazar. Dünya, Dünyalı olmayan güçler tarafından istila altındadır. İnsanların bedenleri ele geçirilip tutsak edilmiştir fakat bir hapishanede değil bir yabancının elinde.

İnsanların bedenlerine girip zihinlerini durdurup ruhlarıyla da bağlantıyı kesip kendi amaçlarına kullanan yabancılardan biri olan Göçebe, bu iş için Melanie’yi seçmiştir.

Ancak ters giden bazı şeyler vardır ve Melanie zihnini tam olarak teslim etmemiştir. Aşık olduğu ve sonra kaybettiği adam ile ilgili duygu ve anıları Göçebe’yi rahatsız etmektedir.

Daha sonra O da Melanie ile birlikte bu adama büyük bir özlem duymaya başlar. İşte tam bu noktada O’nu ve Melanie’yi bir noktada birleştiren bir amaç çıkmıştır ortaya.

Açıkçası kurgulanan hikaye gerçekten her yazarın aklına gelmeyecek türden bir muhteşemlik taşıyor. Kitabın farklı konusu, senaryolaşmasına ve 2013 yılında sinema perdesine de yansımasına olanak sağlamış.

Yazarın akıcı anlatımı ve farklı konusu kitabı okuyanların sinemaya nasıl hayat verdiği konusunda da merakını uyandırmış ve ilgi görmüştür. Kitap Epsilon Yayıncılıktan çıkma.

Yazar : Stephenie Meyer

Kitap : Göçebe

ISBN : 9789944821384

Sayfa sayısı : 680

Yayın yılı : 2008

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*