Gurur ve Önyargı

Tüm zamanların en iyi romanı olma başarısına sahip olan Gurur ve Önyargı adlı eser, top 100 listesinin üst sıralarında kendisine yer bulmuştur. En iyi roman olmasına giden yolu, yazarın anlatımda ki keskinliği ve konular arasında sağladığı bütünlükler dizisi oluşturmaktadır. Ülkemizde, Hasan Ali Yücel klasikleri dizisinde yer alan bu eser, Türk okuyucu ile buluşmuş ve kendi bölgesinin dışında da hatırı sayılır bir başarıya ulaşmıştır.

Gurur ve Önyargı İle Farklı Bir Dünya

Kadını, kadının aşkına olan sadakati ve kadınların aşklarını seçebilme haklarına sahip olmalarını işleyen yazar, bu yönü ile farklı bir bakış açısı yakalamış ve yeni bir akım meydana getirmiştir.

Bu akım neticesinde, edebiyat dünyasında kalıcılığı yakalamayı başaran yazarın bu eserini, bizlere çok iyi bir şekilde aktaran Hasan Ali Yücel’e de ciddi bir teşekkür gerekmektedir. Gurur ve Önyargı, hırsları ve gerilimleri son derece mizahi bir dille bizlere anlatmakta ve bunda da ciddi bir başarı elde etmektedir.

Gurur ve Önyargı

Gurur ve Önyargı

Eser, yukarıda da zikrettiğim üzere, top 100 klasmanında yer almaktadır. Bu başarıya ulaşması ile kalıcılığı da yakalayan yazar, diğer oluşturacağı eserle de ilham kaynağı oluşturmuştur. Farklı konusu ve anlatımı ile ilgi çeken bu esere sahip olabilmek için, kitapçıları veya ilgili internet sitelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu esere sahip olarak, ufkunuzu genişletecek ve yeni bir bakış açısına sahip olmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*