Hobbit

Sinemaya da uyarlanması ile birlikte zaten dünyanın pek çok ülkesinde oldukça büyük bir ilgi ile karşılaşan bir kitap olan sitemizin en çok arananlar kategorisindeki Hobbit isimli kitap, filmlerinin ardından da çok daha büyük bir üne sahip olmuştur.

 Hobbit Kitabıyla Fantastik Bir Yolculuk

Günümüzden yaklaşık yetmiş yıl kadar önce İngiliz edebiyatının en önemli yazarlarının başında gelen J.R.R. Tolkein tarafından kaleme alınan bu kitap, insanoğlunun cücelerden bile daha kısa olan yeni bir ırkla ilk defa tanışmasını sağladı. Keyfe düşkün olan masallardan kopan bir güzelliğe sahip olan köylerinde kendi yaşamlarını sürdüren bu ırkın ziyaretine Gandalf isimli büyük bir büyücünün gelmesi ile olaylar değişecektir.

Hobbit, J.R.R. Tolkein

Hobbit, J.R.R. Tolkein

Kendi ırkının diğerlerinden pek de farkı bulunmayan ancak merak konusunda oldukça ön plana çıkan bir isim olan Bilbo Baggins’ in özellikle cüceler ile dolu fantastik maceralarını konu edinen kitap, oldukça yoğun bir şekilde ilgi görüyor. Dünyanın pek çok ülkesinde çevirisi yapılan ve sitemizin en çok arananlar kategorisindeki Hobbit isimli kitap içerisinde Bilbo, Gandalf ve cüceler ile birlikte cücelerin hazinesini kötü ejderha Smaug’ dan geri alabilmek için istemeyerek de olsa büyük bir serüvene doğru yola çıkar.

İngiliz edebiyatının en önemli isimlerinden birisi olan J.R.R. Tolkein tarafından kaleme alınan bu dünyaca ünlü popüler kitapta, Bilbo Baggins isimli bu küçük boyutlu ancak büyük kalpli kişinin, kendisinden oldukça büyük, tehlikeli ve kötülüklerle dolu yolculuktaki fantastik maceralarını okuyucusuna kusursuz bir dille aktarıyor.

 

 Yazar: J.R.R. Tolkein

 Kitap: Hobbit

 ISBN: 9789752733732

 Sayfa Sayısı: 426

 Yayın Yılı: 2007

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*