Hotel Glasgow

İnsanın tüm yaşamını veyahut belli yaşamını geçirdiği ya iyi ya kötü belli mekanı vardır. Belli çevre edinir ve tüm yaşamı boyunca o çevresiyle beraber yaşamını sürdürür. Bazen kötü anılara şahit olur bazen de güzelliklerle dolu bir güne merhaba diyerek tüm sevincini etrafına ve o çevresine saçar. Bazen  ise o geçtiği sokaklar, taş evler, dar sokaklar, o kırık dökük yapıtlardan bunalır başka bir mekana yerleşir. İşte tam da bu noktadan sonra yaşam başlar.

Evet hepimiz kısa yada uzun başka memleketlere belli sebeplerden dolayı gitmiş orada belli süre yaşamışızdır. Ya peki o zaman düşündünüz mü? kendi mekanlarınızın özlemini hiç hissettiniz mi? bu soruyu daha çok gittiğimi yer kendi memleketimizi arattığında sormalıyız çünkü işte tam o zaman kendi mekanımızın, çevremizin değeri gözümüzde artar. Mutsuz da olmuş olsak, her gün daha çok nefret ederek güne başlasak ta gittiğimiz yerlerde o nefretlere bile özlem duymaya başlarız. Tüm hayatları otele benzeten Şavkar Altınel “Hotel Glasgow” isimli bu eserinde de tüm bu yaşam şekillerini yansıtıyor.

Hotel Glasgow

Hotel Glasgow

Otel Odasını Andıran Yaşamlar… “Hotel Glasgow”

İnsan neden mutsuz olduğu ve her günü işkenceyle geçen şehre tekrardan döner? niçin geçmişiyle yeniden yüzleşir? gezdiği, eğlendiği, yemek yediği ve tüm yaşamını geçirdiği evine, penceresine neden özlem duyar? bu gibi daha birçok soruyla yüzleşebilecek ve cevaplarını bulma fırsatı yakalayacaksınız.

Şavkar Altınel’in kaleminden çıkan bu muazzam ötesi eser sizleri birçok yönden duygulandırıyor. Yazarın daha önceki kitaplarının çizgisinden devam eden ve o kitapları da tamamlayan bu muhteşem eser “Hotel Glasgow” okurlarıyla buluşmayı bekliyor.

 

Yazar: Şavkar Altınel

Kitap: Hotel Glasgow

ISBN:  9789750830280

Sayfa Sayısı: 108

Yayın Yılı: 2014

 

 

 

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*