Hurinin Çocukları

Yüzüklerin Efendisi romanını yazarak dünya üzerinde milyonlarca kişiyi kendine hayran bırakmayı başarmış olan John Ronald Reuel Tolkien, yalnızca bu kitabı ile insanların gönlünde kendine yer bulmuyor. Bunun yanı sıra yazarın 1918 yılında yazmaya başladığı ancak bir türlü tamamlayamadığı için oğlu tarafından yazılmış olan romanı da insanların büyük bir beğenile ile takip ettiği romanlar arasında kendine yer buldu.

Yazarın oğlu olan Christopher Tolkien, babasının yazmaya başladığı Hurinin Çocukları isimli romanın taslaklarını tamamlamak adına tam 30 yıl boyunca uğraştı. Bu taslakların ayrıntılı bir şekilde incelenmesi ve sonrasında babasının dilini bozmadan ve hikayesinin akışını değiştirmemeye çalışarak yazmaya özen gösterdiğini söylemektedir.

Hurinin Çocukları

Hurinin Çocukları

Hurinin Çocukları ile Orta Dünyaya Yolculuk

John Ronald Reuel Tolkien, Yüzüklerin Efendisi romanını Orta Dünya’da geçirirken bu romanını da aynı şekilde bu dünyada geçirmeye özen gösteriyor. Bu romanın en büyük özelliklerinin başında, Yüzüklerin Efendisi döneminden öncesini anlatmaya dikkat etmesi. Yüzüklerin Efendisi kitabını beğenen ve bu dünyayı çok daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmek isteyen kişiler, bu kitap sayesinde istediklerini de elde etmeyi başarıyorlar.

Yazıldığı günden bu yana oldukça fazla beğeni alan Hurinin Çocukları, yayınlanmış olduğu ilk günden beri dünyada milyonlarca kişiyi etkilemeyi başaran bir roman. Bundan dolayı da roman, en çok arananlar kategorisi içerisinde bulunuyor ve farklı bir dünyanın kapılarını kendine açmak isteyen kişilere bu istediklerini fazlası ile veriyor.

 

1 Yorum

  1. burak kalcan diyor:

    Başarlı bir kitap olmuş yazılış hikayesi çok ilgimi çektiği için almıştım bu kitabı içeriği de bir o kadar güzel ve ilgi çekici diye düşünüyorum . okumanızı tavsiye ediyorum .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*