On Bir Dakika

Dünyanın en eski konusu, aşk. Üzerine en çok kitabın, şiirin, senaryonun yazıldığı aşk, yeri geldi dünyanın en büyük mutluluğu, yeri geldi en kahırlı acı olmuştur. On Bir Dakika romanı, aşkı ve bir kadının aşkı nasıl yaşadığını anlatıyor. Kadınların aklında en çok “bir erkek, aşkı için neyi ne kadar yapar” sorusu olsa da kitap, erkeklerin sorusunu yanıtlıyor. Üstelik bu kitap bir erkek yazar tarafından yazıldı. Paulo Coelho, roman yazarlığına başlamadan önce şarkı sözleri yazıyordu ve ilk olarak böyle tanındı. Şimdi ise ünlü yazar, kitaplarıyla da çok seviliyor.

On Bir Dakika

On Bir Dakika

On Bir Dakika Aşk

Maria adında bir kadın ve tutku dolu aşkının konu alındığı roman ülkeleri aşan, cesareti sınayan, serüvenden serüvene sürüklenmeyi anlatıyor. Hayallerinin gerçekleşmesi uğruna, gözü kapalı yollara düşen Maria’nın hayatı, kendini, cinselliği ve en çok da aşkı öğrenme hikayesini okuyacağınız kitap, aşkın bilindik çelişkilerini gözler önüne seriyor.

On Bir Dakika, kendinize birçok soru sormanıza neden olacak. Siz aşk için ne yapardınız, aşka cesaretiniz var mı, savaşır mıydınız, aşk için başka diyarlara sürüklenir tüm dünyayı karşınıza alır mıydınız? Maria, bunların hepsini yaptı. Paulo Coelho tarafından kaleme alınan eser, tanımayanlar ya da anlamayanlar için aşkı tanıma fırsatı sunuyor. En çok arananlar kategorisinde bulunan romanı okumadan aşka ne sitem edin, ne de gözü kapalı güvenin.

 

2 Yorum

  1. irem demir diyor:

    On bir dakika… Çok anlam içeren bir kitap.İçeriği aşk.Bir aşk bu kadar güzel anlatılabilir.Marianın bir hayal uğruna yollara düşmesini ve ne kadar cesaretli olduğunu anlatıyor.Akıcı ve sürükleyici bir kitap.mutlaka herkesin okumasını tavsiye ederim.

  2. beyza gökşen diyor:

    Harika bir aşk hikayesi . Aşk için neleri feda edebilirim sorunun cevabı adeta . Maria yı aramakla geçti ömrü neredeyse ama sonucunda başarılı da oldu . Cerateri olayanın hep bahanesi olur diye boşuna dememişler derim ben . :)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*