Rubailer Kitabı

Rubailer okumayı seven biriyseniz, daha önce okumadığınız birbirinden farklı yüzlerce rubailerin bir arada toplanarak Türkçeye çevrilip hazır bir kitap halinde bizlere sunulduğu bu kitabı tavsiye ediyoruz: Rubailer Kitabı.

Mevlana’nın yazdığı rubailerden Türkçeye çevrilmemiş olanların birçoğunu bu kitap içerisinde bulabilecek, arzu ettiğiniz her zaman okumak istediğinizde okuyabileceksiniz. Toplamda 300 kadar rubai eserinin bulunduğu bu kitap ile beraber, daha önce okumadığınız rubaileri bir arada görebilecek, okuyacaksınız.

Sadece Mevlana değil aynı zamanda Hamza Tanyaş tarafından da yazılmış olan rubaileri okuyabilecek, bununla kalmayacak; Ömer Hayyam’ın yazdığı ancak bugüne kadar Türkçeye çevrilmemiş olan o ustaca rubaileri de okuyabileceksiniz. İran – İslam şiir sanatının en iyi şekilde günümüze yansıtılmasını bu kitapta bulabilirsiniz.

Rubailer Kitabı

Rubailer Kitabı

Rubailer Kitabı ile 300 Rubai Sanatı

İran – İslam şiir sanatıyla daha önce tanıştınız mı? Eğer cevabınız “hayır” ise, Rubailer Kitabı sayesinde sizlerde bu şiir sanatıyla tanışabilir ve bu sayede hem Mevlana hem de Ömer Hayyam’ın 1000 yılı aşkın zaman önce yazdıkları o değerli sözlerini, anlatmak istediklerini satırlar boyunca okuyabilirsiniz.

Tam tamına 300 rubainin bulunduğu bu kitap içerisinde ki eserler, Türkçeye kazandırılmış olup, en anlaşılabilir bir dille okunacaktır. Hamza Tanyaş’ın üzerinde titreyerek hazırladığı, yeni çıkanlar arasında görülebilir bir kitap olan bu değerli eseri, kesinlikle öneriyoruz. Hem Ömer Hayyam hem de Mevlana’nın yazdıkları ve bugüne kadar Türkçeleştirilmemiş olan rubailerinin günümüz Türkçesiyle bu kitapta yer aldığını da görebilir, kitaplığınızda böyle değerli bir eseri bulundurabilirsiniz.

ISBN: 9756813148

Sayfa Sayısı: 179

Yayın Yılı: 2000

Yazar: Hamza Tanyaş

Kitap: Rubailer Kitabı

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*