Soruların Peşinde

İhzan Fazlıoğlu kitaplığı kategorisinde yer alan soruların peşinde kitabı ile yazar, soru sormanın doğasına ve varacağı yere ilişkin tespitlerde bulunuyor. Yazar İhzan Fazlıoğlu, güçlü bir akademik geçmişe sahip bir yazar. Yaptığı araştırmalarda edindiği tecrübeleri kitaplarına aktaran yazarın, okuyucuya kritik sorular yönelttiği, soruların peşinde kitabıyla da soru sormanın doğasını incelediğini görüyoruz.

Yazar İhzan Fazlıoğlu yeni kitabında varlığa ilişkin yönelttiğimiz soruları da konu alıyor diyebiliriz. Her ne kadar soruyu bir temel unsur olarak değerlendirse de, yazar kitabında sorunun sorulduğu en önemli alanların neler olduğu ve insan varlığı ile soru ilişkisinin nerelere dayandığı da ele alıyor.

soruların peşinde

soruların peşinde

Soruların Peşinde Kitabı Ne Anlatıyor?

Kitabın insan varlığında sorduğumuz temel soruların neler olduğunu ve soruların doğasına bir yolculuk yaptığını söyleyebiliriz. Tabi soruları ve oluşumu incelerken, kitabın ayakları yere basan yaklaşımlar yaptığını söylemek de mümkündür. İhzan Fazlıoğlu kitaplığı kategorisinde yer alan kitabın yeni bir kitap olarak sayılabileceğini ve kısa sürede önemli bir okur kitlesine de hitap ettiğini belirtelim.

Kitabın daha çok insanın varlığını sorgularken yönelttiği temel sorulardan yola çıktığını ve oluştuğunu da söylemek mümkündür. Eserde insanların soru sorma ve cevabı bulma yolunda duydukları endişeleri, iç hesaplaşmaları ve korkuları nasıl hissettiklerine yönelik cevaplar da buluyoruz. Kitabın daha da ileriye giderek insan ve yaşam varlığının amaçlarını sorgular şekilde sorular yönelttiğini de söyleyebiliriz.

Yazar: İhzan Fazlıoğlu

Kitap Adı: Soruların Peşinde

ISBN: 9786051608792

Sayfa Sayısı: 263

Yayın Yılı: Kasım 2015

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*