Ustam ve Ben

Bir yanda gelişmeye açık olanlar, bir yanda değişimi durdurmaya çalışan bir kör anlayış. Ustam ve Ben, tarihin on altıncı yüzyılında mekânlardan İstanbul’da geçiyor. Her şey Hindistan gelen beyaz bir filin gizemli bakıcı etrafında toplanıyor.

Filbaz, aynı zamanda bu toprakların yetiştirdiği ünlü bir mimarın talebesidir. Bu döngüde devam eden romanda, Osmanlı’da yaşanan iktidar kavgasına, karşılığı olmayan bir aşka, yobazlığın ve cahilliğin içinde can bulmaya çalışan bir sanata tanık oluyoruz.

İstanbul, Tarih, Aşk ve Değişim

Zengin İstanbul motifiyle de beslenmiş olan Ustam ve Ben, bir Elif Şafak kitabı. Kitap, anlatım üslubu ile yıllarca kendinden bahsettirecek bir özelliğe sahip.  Mimar Sinan’ın ustalığını anlatan, tarihi atmosferi canlı yaşıyormuş hissi uyandıran, aşk karşısındaki eylemleri hafızalarımıza kazıyan bir kitap Ustam ve Ben.

Elif Şafak, diğer kitaplarındaki başarılı kalemini yine bu kitabında da konuşturuyor. Yalın anlatımı ile okuyucu ilgisini yoğunlaştıracak bir kurguyu da sunan yazar, elinizden düşürmeyeceğiniz bir kitap armağan ediyor. En çok satanlar arasında yer alan Ustam ve Ben, gerek aşk motifini işlemesindeki başarısı, gerek Mimar Sinan olgusu gerekse de gizemli bir gidişatın öyküsü olarak okumaya değer bir nitelik kazanmakta.

Son yıllarda beklenen bir Elif Şafak kitabı olan Ustam ve Ben, kitap seçkileri arasına alabileceğiniz, okuma zevki sunan bir kitap. Tarihi, aşkı ve kavgayı seviyorsanız, Ustam ve Ben tam aradığınız bir kitap olarak karşınızda durmakta.

 

Ustam ve Ben

Ustam ve Ben

Kitap: Ustam ve Ben

Yazar: Elif Şafak

ISBN: 9786050918038

Sayfa Sayısı: 480

Yayın Yılı: 2013

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*