Yağmur Sonrası

İlk romanı ile ödül alan, kitapseverler tarafından büyük bir beğeni ile karşılaşan Sarah Jio, Yağmur Sonrası ile de bu başarının tesadüf olmadığını kanıtlıyor. Roman, genel olarak ikinci dünya savaşı esnasında yaşanmış olan yasak aşkı ve cinayeti anlatıyor. Bora Bora Adası’ndan gelen isimsiz bir mektup sonrasında geçmişte yaşadığı ve bir türlü unutamadığı şeyler tekrardan kalbini acıtan Anne Calloway bir anda eski ve hüzünlü günlere geri döner.

Geçmişin İzlerinde Yağmur Sonrası

Anne Calloway, 1942 yılının yaz aylarında yani ikinci dünya savaşının sürdüğü dönemlerde orduya hemşire olarak girmişti ve Bora Bora Adası’nda görev almaya başlamıştı. O dönemlerde nişanlı olan Calloway buna rağmen hiç düşünmediği bir anda Westry Green’e aşık olur. Daha öncesinde hiç olmadığı kadar mutlu ve tutkulu bir aşkın içerisinde olan kahramanımızın bu mutluluğu ne yazık ki kısa sürer. Çünkü çift hiç ummadığı anda bir cinayete şahit olur, savaşın devam etmesi dolayısıyla da ayrılır ve bir daha birbirlerini göremezler.

Yağmur Sonrası

Yağmur Sonrası

O zamanları anlatan mektup ve bunun getirdiği durumları, aşkı anlatmayı hedeflemiş olan Yağmur Sonrası sayesinde muhteşem bir aşkı okumuş olacaksınız. Yayınlandığı günden bu yana çok satan kitaplar kategorisinde kalmayı başaran kitabımız ile artık aşkın gücünü hissedecek ve aslında gerçek olan aşkın zamana yenilmeyeceğini, insanlara neler yaptırabileceğini de yazarın muhteşem dili ile anlayabileceksiniz.

 

1 Yorum

  1. tülay geckalmaz diyor:

    2. Dünya savaşı sırasında orduya hemşire olarak atanan ve nişanlıyken başka bir kişiye tutkulu bir aşk yaşayan ve savaşlardan sonra bir daha birbirlerini göremediklerini anlatıyor. Okurken heyecana kapılıp gideceksiniz. Merak içinde okuyacağınız bu kitap sizleri bekliyor… :))

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*