Yılanın Dansı

Yaşadığımız hayatın içerisinde, her renk mevcuttur. Bu renkleri kullanarak, güzel bir resim ortaya çıkarmak, her zaman elimizde olan bir durum değildir. Ortada bazen siyah tablolar da görebilir ve bunlarla birlikte yaşamayı da öğrenmek gerekir. Gül bahçesi, içinde dikenleri ile bir bütündür. Bu bahçede dolaşmak keyiflidir, ancak dikenlerin zarar vermemesini de, engelleyemezsiniz. Yazar Rudolfo Anaya, kaleme aldığı eseri ile yazın dünyasında farklı bir atmosferin oluşmasına neden olmuş ve hayatın istenmeyecek olan tüm renklerini açıkça ifade etmiştir.

yılanın dansı

yılanın dansı

Yılanın Dansı ile Farklı Bir Dünya

Yılanın Dansı adını verdiği eserinde, hayatın acımasız gerçeklerini, hayat içerisinde yer alan sürprizleri ve bir amaç uğruna mücadele etmeyi, konu edinmiştir. Yazarın bu konu seçimi, klişe olsa bile okur severler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştır. Anlatımında kullanmış olduğu dilin sadeliğinin yeri geldiğinde keskin bir kılıç niteliğinde olması, okur severi etkilemiş ve dünyasına girmeyi başarmıştır.

Rudolfo Anaya, bu eserinde yer verdiği kahramanını, yoksul bir mahalleden seçmiştir. O mahallenin ona verdikleri ile yetinen genç adamın, yıllar sonra öz annesinin gerçek kimliğine ulaşmasını ve ailesinin izini sürerken, başka hayatların içerisine girdiği anlatmaktadır.  Anlatımın farklı bir noktadan, başka bir noktaya doğru geçmesini anlatan eser, bu hali ile farklı bir tarza sahip olduğunu kanıtlamıştır.

Yılanın Dansı, kendisine gösterilen yoğun ilginin karşılığını, seçkin kitaplar tarafından oluşturulmuş top 100 kategorisine giriş yaparak, almıştır. Özgün bir eser hüviyetine kavuşan bu kaynak, mutlaka okunmalıdır.

 

2 Yorum

  1. ali ardan binici diyor:

    Anlatımı güzel farklı bir konu işlenmiş . Renklerin doğanın güzelliklerinin farkına bu kitaptan sonra farkına vardım . Umarım sizde beğenirsiniz .

  2. mustafa ferah diyor:

    Dikkat çekici ve okunması gereken kitaplardan birisi. Aynı zamanda öğretici de. Tavsiye ediyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*