Yoksulluk Şarkıları

Yeryüzünün tüm sarsıntılarına, yoksulluklarına, çaresizliklerine ve hatıralarına söylenmiş şarkılar Yoksulluk şarkıları adlı kitapta toplanıyor. İki bölümden oluşan bu kitapta arabeskin, nostaljinin, Yeşilçam hatıralarının rüzgarına kapılıyorsunuz. Okurken etkilenecek ve adeta müziğin verdiği huzuru bu kitapta yaşayacaksınız. Birbirinden çeşitli usta sanatçının yer aldığı kitabı okumadan önce bir göz gezdirecek  daha sonra başlamak için sabırsızlanacaksınız.

Haftanın kitapları kategorisinde yer alan bu kitap akıcı dili sayesinde sizi o eskilerdeki heyecanı aynı şekilde yaşatacak. İzdiham kitap etiketiyle yayınlanan “Yoksulluk Şarkıları Güven Adıgüzel’in ilk deneme çalışmasıdır. Oldukça zengin içeriğe sahip bu kitap yazarın başarısını en güzel şekilde yansıtıyor.

Yoksulluk Şarkıları

Yoksulluk Şarkıları

Gerçek kişilerin ve metaforların buluştuğu bir kitap… “Yoksulluk Şarkıları”

Kitap Yeryüzü Notları ve Çete yazıları adlı iki bölümden oluşuyor. Yeryüzü Notları adlı bölümde sokaklar, popüler kültür, Ortadoğu, direniş, aşk ve siyasi gündem çözülmeye çalışılırken bir yandan da yeryüzünün görülmeye değer mevzileri de açıklayıcı notlarla okuyucuya sergilenmeye çalışılıyor. Çete elemanlarının yer aldığı Çete yazıları adlı bölüm ise direniş için her şeyi göze alabilecek Eva Morales’ten, Çakal Carlos’a,  Muhammet Ali’den, Kamutan Marcos’a kadar daha birçok devrimci adam hakkındaki bilgilerle bizleri aydınlatıyor.

Güven Adıgüzel’in Kitabında Orhan Gencebay, Don Kişot, Malcolm X, Bergen, Yaşar Usta, Arabesk, Güney Amerika, Adolf Hitler, Sivil Vicdan, Magripli Çocuk, Ortadoğu, Joker, Rachel Corrie, İçimizdeki Putlar, Muhammed Bouzazi, Hanzala, Neşet Ertaş, Devrimci Dervişler, Sicilya Mafyası, Modern İnsan, Rosa Parks, Süper Kahramanlar gibi daha birçok gerçek kişi ve karakterlerle karşılaşmak mümkün.

 

2 Yorum

  1. tülay kara diyor:

    Yoksulluk Şarkıları… Çok anlam içeren bir kitaptan oluşuyor.Akıcı ve sade dille yazılmış.Herkesin okumasını tavsiye ederim.

  2. handan gültekin diyor:

    Yeşil çam filmlerini aratmayan bir kitap adeta eski günlerime geri döndüm harika bir anlatımı var . Eski aşklardan eski günlerinize geri dönüp tekrar tekrar yaşayacak hüzünleneceksiniz okurken , okumanızı tavsiye ederim :)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*